2023-yilning 26-iyun kuni “Global ta’lim va yoshlar” mavzusidagi xalqaro talabalar festivali doirasida ilmiy-amaliy konferensiya bo‘lib o‘tdi. Konferensiyani Urganch
Xabaringiz bor, Urganch davlat universitetida “Yangi Oʻzbekiston yoshlari, birlashaylik!” shiori ostida uch kunlik xalqaro “Talabalar festivali” boʻlib oʻtmoqda.
Unda
Joriy yilning 25-iyun kuni Respublikamizning 16 ta shahrida, shu jumladan, Urganch shahrida ham "30-iyun - Yoshlar kuni" munosabati bilan 3 km masofaga ommaviy yugurish musobaqasi

26 июня 2023 года в рамках Международного студенческого фестиваля на тему «Глобальное образование и молодежь» состоялась научно-практическая конференция. Ректор Ургенчского государственног
Как известно, в Ургенчском государственном университете проходит трехдневный международный «Фестиваль студентов» под лозунгом «Молодежь Нового Узбекистана, объединимся!».
25 июня текущего года в 16 городах нашей республики, в том числе в Ургенче, по случаю «30 июня – Дня молодежи» состоялись соревнования по массовому бегу на 3 км.