Maqom san'ati: ilm, ijod va amaliyot birligida!
Bugun, 25-aprel kuni Abu Rayhon Beruniy nomidagi Urganch davlat universiteti Filologiya va san'at fakulteti hamda O'zbekiston Respublikasi Madaniyat vazirligi huzuridagi Madaniyatshunoslik va
Kimyoviy texnologiyalar fakultetida “Talabalar kino kunlari” doirasida ijodiy uchrashuv o‘tkazildi
Bugun Kimyoviy texnologiyalar fakulteti professor-o‘qituvchilari va talaba-yoshlari uchun “Talabalar kino kunlari” doirasida o‘tkazilgan ijodiy uchrashuv katta ahamiyatga ega b
#Attestatsiya
✅UrDUda o‘rta maxsus va kasbiy ta’lim muassasalari pedagog kadrlarining attestatsiya sinovlari davom etmoqda... ➡️Xabaringiz bor, (https://t.me/URDU_PRESSA/61055) Abu Rayhon Beruniy nom
O‘zbekiston va Polsha rektorlarining II forumida hamkorlik kelishuvlariga erishilmoqda
Ayni paytda Polshaning poytaxti Varshava shahridagi nufuzli Varshava universitetida O‘zbekiston va Polsha oliy ta’lim muassasalari rektorlarining ikkinchi forumi bo‘lib o‘tmoqd
Kimyo kafedrasi professor-o'qituvchisi va magistrantlari maktab o'quvchilariga ko'rgazmali tajriba darslarini o'tkazdilar
Urganch davlat universiteti Kimyo kafedrasi dotsenti Muxabbat Baltayeva va birinchi bosqich magistranti Ro'zmetova Nazokat maktab o'quvchilariga "Temir va uning xossalari" mavzu
Ish beruvchi tashkilotlar vakillarining bitiruvchilar bilan navbatdagi uchrashuvi boʻlib oʻtdi
Bugun, 23-aprel kuni O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining “Oliy ta’lim tashkilotlari bitiruvchilarining ishga joylashishiga ko‘maklashish bo‘yicha qo‘shimcha cho

На факультете химических технологий прошла творческая встреча в рамках “Дней студенческого кино”
Творческая встреча, прошедшая в рамках “Дней студенческого кино”, имела большое значение для профессорско-преподавательского состава и студентов химико-технологического факультета. В мероп
✅ В УрДУ продолжаются аттестационные экзамены педагогических кадров средних специальных и профессиональных образовательных учреждений... ➡️ Как известно, в Ургенчском государственном университете и
На II форуме ректоров Узбекистана и Польши достигнуты соглашения о сотрудничестве.
В настоящее время в столице Польши Варшаве проходит второй форум ректоров высших учебных заведений Узбекистана и Польши, который проходит в престижном Варшавском университете. В данном значимом меропр
Профессора и магистранты кафедры химии провели показательные опыты для школьников
Доцент кафедры химии Ургенчского государственного университета Мухаббат Балтаева провела показательные опыты для школьников по теме «Железо и его свойства», способствуя дальнейшему повышен
Состоялась очередная встреча представителей организаций, предоставляющих рабочие места, с выпускниками
Сегодня, 23 апреля, в целях обеспечения выполнения Указа Президента Республики Узбекистан № PQ-61 “О дополнительных мерах по содействию трудоустройству выпускников высших учебных заведений&rdquo
Для выпускников школ был организован "День открытых дверей"
23 апреля текущего года в IT Park города Ургенч в рамках фестиваля "Бунёдкор айоллар–2025" был организован "День открытых дверей" с целью привлечения выпу