Maqom san'ati: ilm, ijod va amaliyot birligida!
Bugun, 25-aprel kuni Abu Rayhon Beruniy nomidagi Urganch davlat universiteti Filologiya va san'at fakulteti hamda O'zbekiston Respublikasi Madaniyat vazirligi huzuridagi Madaniyatshunoslik va
Kimyoviy texnologiyalar fakultetida “Talabalar kino kunlari” doirasida ijodiy uchrashuv o‘tkazildi
Bugun Kimyoviy texnologiyalar fakulteti professor-o‘qituvchilari va talaba-yoshlari uchun “Talabalar kino kunlari” doirasida o‘tkazilgan ijodiy uchrashuv katta ahamiyatga ega b
#Attestatsiya
✅UrDUda o‘rta maxsus va kasbiy ta’lim muassasalari pedagog kadrlarining attestatsiya sinovlari davom etmoqda... ➡️Xabaringiz bor, (https://t.me/URDU_PRESSA/61055) Abu Rayhon Beruniy nom
O‘zbekiston va Polsha rektorlarining II forumida hamkorlik kelishuvlariga erishilmoqda
Ayni paytda Polshaning poytaxti Varshava shahridagi nufuzli Varshava universitetida O‘zbekiston va Polsha oliy ta’lim muassasalari rektorlarining ikkinchi forumi bo‘lib o‘tmoqd
Kimyo kafedrasi professor-o'qituvchisi va magistrantlari maktab o'quvchilariga ko'rgazmali tajriba darslarini o'tkazdilar
Urganch davlat universiteti Kimyo kafedrasi dotsenti Muxabbat Baltayeva va birinchi bosqich magistranti Ro'zmetova Nazokat maktab o'quvchilariga "Temir va uning xossalari" mavzu
Ish beruvchi tashkilotlar vakillarining bitiruvchilar bilan navbatdagi uchrashuvi boʻlib oʻtdi
Bugun, 23-aprel kuni O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining “Oliy ta’lim tashkilotlari bitiruvchilarining ishga joylashishiga ko‘maklashish bo‘yicha qo‘shimcha cho

✅ Attestation examinations for pedagogical staff of secondary specialized and vocational education institutions are ongoing at Urgench State University... ➡️ As you know, qualification (test) exami
Cooperation agreements are being reached at the II Forum of Rectors of Uzbekistan and Poland
Currently, the second forum of rectors of higher education institutions of Uzbekistan and Poland is being held at the prestigious Warsaw University in the capital of Poland, Warsaw. This prestigious e
Professors and master's students of the Chemistry Department conducted demonstration experiments for schoolchildren
Associate Professor of the Chemistry Department of Urgench State University Mukhabbat Baltayeva, conducted demonstration experiments for schoolchildren on the topic "Iron and its properties"
Today, on April 23, in order to ensure the implementation of the Resolution of the President of the Republic of Uzbekistan No. PQ-61 “On additional measures to assist graduates of higher educati
“Open Doors Day” was organized for school graduates
On April 23 of this year, “Open Doors Day” was organized in the IT Park of Urgench as part of the “Women of Creativity-2025” festival in order to involve school gradu