Ilmiy - nazariy seminar
Urganch davlat universiteti Xorijiy filologiya fakulteti "Roman - german filologiyasi " kafedrasida 2024-yil 23- oktabr kuni 432-xonada navbatdagi ilmiy-nazariy seminar bo'lib o'tdi.
Korrupsiya – taraqqiyot kushandasi
Joriy yilning 23-oktabr kuni  Sport faoliyati, pedogogika va psixologiya fakulteti fakulteti 1-bosqich  talabalari bilan “Korrupsiya – taraqqiyot kushandasi” mavzusid
Bugun Xorijiy filologiya fakulteti Ingliz tili va adabiyoti kafedrasi stajor o'qituvchisi Nodira Kazakovaning "The issue of child language acquisition in Cognitive linguistics " mavzusid
Seminar-training
UrDU o'qituvchilari uchun xorijiy ekspert ishtirokida trening tashkil etildi.Bugun, 23-oktabr sanasida Urganch davlat universiteti  Xorijiy filologiya  fakulteti professor-o’qituvc
рrof. Nurmuxamedov Xabibulla Sagdullaevich talabalar bilan ochiq dars o`tkazdilar
TOSHKENT KIMYO-TEXNOLOGIYA INSTITUTI  NOORGANIK MODDALAR KIMYOVIY TEXNOLOGIYASI FAKULTETI  «Kimyoviy texnologiya jarayon va qurilmalari» kafedrasi professori, texn
“O‘zbek tili taraqqiyoti va targ‘ibotining dolzarb masalalari” mavzusidagi VI ilmiy-amaliy konferensiya bo’lib o’tdi
Bugun Urganch davlat universiteti Madaniyat saroyida Filologiya va san’at fakulteti tashabbusi bilan O‘zbek tiliga davlat tili maqomi berilganligining 35 yilligi hamda “O‘zbek

On October 24, 2024, the next scientific-theoretical seminar was held in room 447 at the Department of English Language and Literature of Urganch State University, Faculty of Foreign Philology. Profes
Scientific-Theoretical Seminar
On October 23, 2024, a regular scientific-theoretical seminar was held in Room 432 at the Department of Romance-Germanic Philology of the Faculty of Foreign Philology at Urgench State University. T
On October 23 of this year, a roundtable discussion on the topic "Corruption – an Obstacle to Development" was held with first-year students of the Faculty of Sports Activities, Pedago
Today, a scientific seminar was held by Nodira Kazakova who is a trainee teacher of the Department of English Language and Literature of the Faculty of Foreign Philology. The topic was "The issue
Seminar-training
Today at UrSU seminar training organized for  teachers with the participation of a foreign expert. Professor-teachers and doctoral students of the Faculty of Foreign Philology of Urganch Sta
рrof. Nurmukhamedov Habibulla Sagdullaevich held an open lesson with students
TASHKENT INSTITUTE OF CHEMICAL TECHNOLOGY, FACULTY OF CHEMICAL TECHNOLOGY OF INORGANIC SUBSTANCES, Professor, Doctor of Technical Sciences, Department of "Chemical Technology Processes and Device