Bugun, 16-may kuni Filologiya fakulteti tomonidan universitet miqyosida an'anaviy tarzda o'tkazilib kelinayotgan "Kitobxon talaba" ko'rik-tanlovining navbatdagi soni Filologiya fakulteti professor-oʻqituvchilari va talaba-yoshlari ishtirokida o'tkazildi.
Tanlov J.Jovliyevning "Qo'rqma" va V.Rasputinning "Matyora bilan vidolashuv" (Прощание с Матёрой) asarlari yuzasidan tuzilgan shartlar asosida olib borildi va unda fakultetning 5 nafar talabasi 2 shart asosida o'zaro kuch sinashdilar.
Talaba-yoshlarning kitobga bo'lgan mehrini yanada oshirish, kitobxonlik madaniyatini yoshlar orasida keng targ'ib qilishni maqsad qilgan ushbu tanlovning baxs-munozaraga boy jarayonlari, shuningdek, 204-guruh talabalari tomonidan tayyorlangan taqdimot, yozuvchi Javlon Jovliyev hayoti va ijodi aks etgan videorolik, sahna ko'rinishlari hamda go'zal raqs va kuy-qo'shiqlar tomoshabinlarda katta taassurot uyg'otdi.
Har bir shart hakamlar hay'ati tomonidan munosib baholanib, tanlov g'oliblari diplom hamda esdalik sovg'alar bilan taqdirlandilar.

Очередной тур конкурса «Cтудент читатель» прошел на Филологическом факультете Ургенчского государственного университета
Сегодня, 16 мая, на Филологическом факультете состоялся очередной тур конкурса «Cтудент читатель», который традиционно проводится на университетском уровне с участием профессорско-преподавательского состава и студентов Филологического факультета.
Конкурс проводился на основе заданий, основанных на произведения Ж. Жовлиева «Куркма» и В. Распутина «Прощание с Матёрой», а 5 студентов факультета соревновались друг с другом по 2 заданиям.
Конфликтные процессы данного конкурса, который направлен на дальнейшее повышение любви студентов и молодежи к книге, на широкую пропаганду культуры чтения среди молодежи, а также презентация, подготовленная учащимися 204 группы, видеоролик, демонстрирующий жизнь и творчество писателя Жавлона Жовлиева, номера и красивые танцы и песни произвели большое впечатление на зрителей.
Каждое задание было по достоинству оценено жюри, а победители конкурса награждены дипломами и памятными подарками.