Bugun, 22-iyul kuni Urganch davlat universitetida “2022-2023-o‘quv yili uchun oliy taʼlim muassasasining bakalavriat ta’lim yo‘nalishlariga kirish test sinovlari yuzasidan&rdqu
Bugun, 21-iyul kuni Urganch davlat universiteti Madaniyat saroyida Texnika fakultetining "Qurilish materiallari, buyumlari va konstruksiyalarini ishlab chiqarish" , "Avtomobilsozli
Oʻzbekiston va Turkmaniston doʻstligi qardoshlik hamda birodarlik rishtalari bilan mustahkam bogʻliqdir. Buning ezgu natijasi oʻlaroq muassasamizda Turkmanistonlik talabalar ham salmoqli raqamlarni ta
2021-2022-oʻquv yilida Urganch davlat universitetini 4247 nafar yigit-qiz muvaffaqiyatli tamomlab, katta hayot ostonasiga qadam qoʻymoqda. Shu munosabat bilan bugun, 18-iyul kuni bitiruv kechasiga bag

⚡️ 28-29 июля в Хорезмской области прошел марафон технологического развития «TechnoWays».
Сегодня, 22 июля, в Ургенчском государственном университете состоялся открытый диалог на тему «Вступительные испытания на курсы бакалавриата высших учебных заведений на 2022-2023 учебный год&raq
Сегодня, 21 июля, во Дворце культуры Ургенчского государственного университета состоялся выпускной с кафедрами «Производство строительных материалов, изделий и конструкций», «Автомоб
Дружба между Узбекистаном и Туркменистаном прочно связана узами родства и товарищества. В результате в нашем вузе учится значительное количество туркменских студентов. Следует отметить, что в 2021-202
В 2021-2022 учебном году 4247 юношей и девушек успешно окончили Ургенчский государственный университет и вступают на порог большой жизни. В связи с этим сегодня, 18 июля, состоялась торжественная цере