Bayram munosabati bilan sport musoboqalari o`tkazildi
♟Bugun, 28-avgust kuni  UrDU Kasaba uyushma qoʻmitasi tomonidan  Vatanimiz mustaqilligining 33 yilligi munosabati bilan universitet professor-o‘qituvchil
Yozgi turizm maktabi ishtirokchilari ko‘hna Xiva shahriga sayohat qilishdi
Urganch davlat universitetida tashkil etilgan yozgi turizm maktabi ishtirokchilari rejaga muvofiq qadimiy va navquron Xiva shahri bo'ylab sayohat uyushtirishdi. Unda Xitoy Xalq Respublikasining
Urganch davlat universitetida “Maʼrifiy targʻibot” mavzusida oʻquv kursi o’tkazildi
Bugun, 8-iyun kuni Urganch davlat universitetida Respublika Maʼnaviyat va maʼrifat kengashining kengaytirilgan yigʻilishi davomida berilgan topshiriqlar boʻyicha 50-sonli bayoni bilan tasdiqlangan das
Urganch davlat universitetida yozgi turizm maktabi o’z ish faoliyatini boshladi
Urganch davlat universiteti tomonidan 2024-yilning 3-10-iyun kunlari hamkor oliy ta’lim muassasalari talabalari uchun  yozgi turizm maktabi tashkil etilmoqda. Ushbu maktabda Respublikamiz h
Yozgi turizm maktabining talabalari UrDU huzuridagi “Qatag’on qurbonlari xotirasi” muzeyida bo'lishdi
Urganch davlat universitetida tashkil etilgan yozgi turizm maktabida ishtirok etish uchun  Xitoy Xalq Respublikasining Gansu qishloq xo‘jaligi universiteti hamda "TIQXMMI" Milliy

Sports competitions were held on the occasion of the holiday
♟Today, on August 28, on the occasion of the 33rd anniversary of the independence of our country, the trade union committee of UrSU organized chess, checkers, and table tennis sports competitions am
The participants of the summer tourism school traveled to the ancient city of Khiva
The participants of the summer tourism school organized at the Urgench State University went to a trip to the ancient and modern city of Khiva according to the plan. In it, the students of Gansu Ag
A training course on "Educational Propaganda" was held at Urgench State University
Today, June 8, at Urgench State University, during an extended meeting of the Republican Council of Spirituality and Education, in order to ensure the implementation of the tasks specified in paragrap
The summer tourism school has started its work at Urgench State University
Urgench State University is organizing a summer tourism school for students of partner higher education institutions on June 3-10, 2024. About 30 students with their teachers from our Republic and for