Bugun Urganch davlat universitetida umumta’lim maktablari o‘quvchilari oʻrtasida Matematika fani bo‘yicha xotira turniri oʻtkazildi. Ushbu turnir uzoq yillar davomida UrDUda samarali mehnat faoliyatini olib borgan matematik olim, fizika-matematika fanlari nomzodi, dotsent Ismoil Abdullayev xotirasiga bag‘ishlab oʻtkazildi.
Unda viloyatning barcha maktablaridan matematika faniga qiziqishi baland, iqtidorli oʻquvchilar qatnashib, kunning birinchi yarmida olimpiada masalalarini yechdilar. Kunning ikkinchi yarmida esa universitet gʻoliblarni taqdirlash marosimi oʻtkazildi va olimpiada gʻoliblari eʼlon qilindi. Qayd etish joizki, olimpiada natijalari 5-6 sinf, 7-8 sinf hamda 9-10 sinf darajalari boʻyicha baholandi.

Сегодня в Ургенчском государственном университете прошел юбилейный турнир по математике среди учащихся средних школ. Этот турнир был посвящен памяти математика, кандидата физико-математических наук, доцента Исмаила Абдуллаева, много лет плодотворно работающего в УрГУ.
В нем приняли участие талантливые и заинтересованные школьники из всех школ области, решившие олимпиадные задачи в первой половине дня. Во второй половине дня университет провел церемонию награждения и объявил победителей олимпиады. Следует отметить, что результаты олимпиады оценивались для 5-6, 7-8 и 9-10 классов.
Всем победителям были вручены дипломы и сувениры ректора вуза, а также благодарственные письма педагогам-участникам олимпиады.