Bugun kunning ikkinchi yarmida UrDU rektori B.Abdullayev Tabiiy va qishloq xo’jaligi fanlari fakulteti dekani J.Ro’zimov hamrohligida fakultetning barcha professor-oʻqituvchilari va tyutorlari bilan uchrashdi.
Uchrashuvda 2023-yil davomida amalga oshirilgan ishlar sarhisob qilindi. Fakultet jamoasining erishgan yutuqlari eʼtirof etildi. Ilmiy faoliyatga alohida eʼtibor qaratilib, taʼlimni sifatli tashkil etish, pedagoglarning mahoratini oshirish borasida bajarilishi lozim boʻlgan galdagi vazifalar belgilab olindi.
Bugungi kunda Tabiiy va qishloq xoʼjaligi fanlari fakultetida jami 2934 nafar talaba tahsil oladi. Hozirda mavjud 7 ta kafedrada asosiy shtatda 131 nafar professor-o'qituvchilar faoliyat yuritmoqda. Fakultet ilmiy salohiyati 46,6 % ni tashkil qiladi. 2023-yilda PhD ilmiy darajasini olish uchun 3 nafar oʻqituvchi nomzodlik ishini himoya qildi.

Today, in the afternoon, Rector of UrSU B.Abdullayev, accompanied by Dean of the Faculty of Natural and Agricultural Sciences J.Rozimov, met with all professors and tutors of the faculty.
During the meeting, the activities carried out during 2023 were summarized. The achievements of the faculty team were recognized. Particular attention was paid to scientific activity, tasks to be performed in terms of quality organization of education and improvement of pedagogues' skills were determined.
Today, a total of 2934 students study at the Faculty of Natural and Agricultural Sciences. Currently, 131 professors and teachers are working in the main staff in 7 departments. The scientific potential of the faculty is 46.6%. In 2023, 3 teachers defended their candidacy for the PhD degree.