Yangi O’zbekiston armiyasi - mamlakat qudrati, yuksak g‘urur va sadoqat timsoli
Bugun Urganch davlat universitetida Tabiiy va qishloq xoʼjaligi fanlari fakulteti tomonidan "14-yanvar-Vatan himoyachilari kuni" munosabati bilan "Yangi O’zbekiston armiyasi - mamlakat qudrati, yuksak g‘urur va sadoqat timsoli" mavzusida tadbir oʻtkazildi.
Davlatimiz madhiyasini kuylash bilan boshlangan tadbirni UrDU birinchi prorektori D.Ibodullayev kirish soʻzi bilan ochib berdi. Unda Xorazm viloyati Mudofaa ishlari boshqarmasi FIB kengash raisi, iste’fodagi podpolkovnik A.Jumaniyazov, Urganch shahar Nuroniy jamg’armasi raisi A.Abdullayev va sohaning bir guruh vakillari, universitet rahbariyati, talabalar ishtirok etdi.
So’zga chiqqanlar Vatan oldidagi muqaddas burchini bajarishdek sharafli yo’lda faoliyat yuritayotgan Vatan himoyachilari haqida so’z yuritishdi.

Сегодня по инициативе факультета естественных и сельскохозяйственных наук в Ургенчском государственном университете состоялось мероприятие на тему «Новая армия Узбекистана – символ мощи страны, высокой гордости и верности» в связи с «14 января – Днем защитника Отечества». ".
Мероприятие, которое началось с исполнения нашего государственного гимна, открыл первый проректор УрГУ Д.Ибадуллаев. В нем приняли участие председатель Совета ФИБ Управления по делам обороны Хорезмской области подполковник в отставке А.Джуманиязов, председатель Фонда Ургенч Шах Нурани А.Абдуллаев и группа представителей сферы, руководства университета , студенты.
Выступающие рассказали о защитниках Родины, идущих на достойном пути исполнения своего священного долга перед Родиной.