Bugun Toshkent shahridagi Yunosobod sport majmuasida oliy ta’lim muassasalari talabalari o‘rtasida ilk marta ommaviy ravishda sportning futbol, basketbol, voleybol, stol tennisi, shaxmat turlari bo‘yicha bo’lib o’tgan “Talabalar ligasi” sport musobaqalarining Respublika final bosqichi g‘olib va sovrindorlarining taqdirlash marosimi bo’lib o’tdi.
Aytish joizki, “Talabalar ligasi” musobaqalarida Urganch davlat universiteti jamoasi ham qator faxrli o’rinlarni egalladi. Jumaladan, stol tennis bo‘yicha talabalarimiz 1-oʻrinni egallab, Oltin medal sohibi bo’lishgan bo’lsa, yigitlar o‘rtasida o’tkazilgan basketbol musobaqalarida faxrli 2-o’rin egallab, Kumush medalni, voleybolchi qizlarimiz esa faxrli 3-o’rinni qo’lga kiritib, Bronza medalini qoʻlga kiritishdi.
Bugungi taqdirlash marosimida Urganch davlat universiteti rektori B.Abdullayev, birinchi prorektor D.Ibadullayev, Sport klub raisi oʻrinbosari M.Rahimov, sportchi talaba-yoshlarimiz va ularning murabbiylari ishtirok etishdi.
Tadbirda sport musobaqalarining Respublika final bosqichi g‘olib va sovrindor bo‘lgan jamoalariga Prezident sovg‘alari tantanali topshirildi.

Состоялась церемония награждения «Студенческой лиги»
Сегодня в Юносабадском спортивном комплексе города Ташкента впервые состоялась церемония награждения победителей и призёров республиканского финального этапа спортивных соревнований «Студенческая лига» среди студентов высших учебных заведений по видам футбола, баскетбола, волейбола, настольного тенниса и шахматам.
Стоит отметить, что команда Ургенчского государственного университета также завоевала ряд престижных мест в соревнованиях «Студенческой лиги». Например, в настольном теннисе наши студенты заняли первое место и завоевали золотую медаль, в соревнованиях юношей по баскетболу заняли второе место и завоевали серебряную медаль, а наши волейболистки заняли почетное третье место, завоевав бронзовую медаль.
В сегодняшней церемонии награждения приняли участие ректор Ургенчского государственного университета Б.Абдуллаев, первый проректор Д.Ибадуллаев, заместитель председателя спортивного клуба М.Рахимов, наши студенты-спортсмены и их тренеры.
На мероприятии были торжественно вручены подарки Президента командам-победителям и призёрам республиканского финального этапа спортивных соревнований.