Yoshlar qalbida milliy urf-odatlarimiz hamda qadriyatlarimizga bo‘lgan  mehr -muhabbatni  kuchaytirish, talaba-qizlarning estetik didini o‘stirish v
UrDUda “Yoshlar oyligi” munosabati bilan “Qadriyat, urf-odat, an’ana va yoshlar” shiori ostidagi festival start oldi
Yoshlar qalbida milliy urf-odatlarimiz hamda  qadriyatlarimizga  bo‘lgan  mehr -muhabbatni  kuchaytirish, talaba-qizlarning  estetik  didini  o‘stirish&n
UrDUda “Karyera kuni” mehnat yarmarkasi
Bugun mamlakatda yoshlarni munosib ish o‘rinlari bilan ta’minlash masalasi – eng muhim vazifaga aylangan. Muhtaram Prezidentimiz yaratgan imtiyozlar asosida endilikda yoshlarimiz ish
“Rektor kubogi” sport musobaqalarining futbol boʻyicha final oʻyinlari boʻlib oʻtdi
Xabaringiz bor,  2-iyun kuni  har yili an’anaviy tarzda o‘tkazib kelinadigan "Rektor kubogi" musobaqasining futbol boʻyicha yigitlar oʻrtasida, voleybol boʻyicha esa&nb
Texnikum oʻquvchilari uchun nemis tili kurslari oʻtilmoqda
Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vazirining “Professional ta’lim muassasalarida xorijiy tillarni o’qitish maxsus kurslarini tashkil etish to’g’risida”gi&nbs

Today, August 1, the long-awaited exciting days for all applicants in our country have begun. Entrance exams to higher education institutions for the new academic year have started. Our young people,
12 applicants with blindness and visually impaired have submitted applications for the bachelor's degree to Urganch State University for the 2023-2024 academic year, and they are scheduled to take
The procedures are being conducted directly under the supervision of the officials of the ministry and the rector of the university B.Abdullayev.
Today's applicants are participating in tests o
Applicants are participating in tests for the educational areas of Sports activities: volleyball (full-time), Sports activities: football (full-time) and Sports activities: freestyle wrestling (full-t
In the academic year 2022-2023, 8120 young men and women successfully graduated from Urganch State University and are stepping on the threshold of a great life. In this regard, today, July 29, a solem