UrDU Fizika-matematika fakulteti misolida
Mamlakatimizda imkoniyati cheklangan talabalarning ijtimoiy faolligini rivojlantirish, tashabbuslarini qoʻllab-quvvatlashga doir keng koʻlamli ishlar qilinmoqda. Urganch davlat universitetida nogir
"Kitobxon talaba" ko'rik-tanlovi oʻzbekiston xalq yozuvchisi isajon sultonning “Abu Rayhon Beruniy” romani asosida oʻtkazildi
Buyuk mutafakkir, qomusiy olim Abu Rayhon Beruniy tavalludining 1050 yilligi munosabati bilan Oʻzbekiston xalq yozuvchisi Isajon Sultonning “Abu Rayhon Beruniy” romani Oliy taʼlim, fan va
“Jismoniy tarbiya va sportni ommaviyligini oshirishning dolzarb muammolari” mavzusida respublika ilmiy-amaliy anjumani
Bugun, 26-may kuni Urganch davlat universiteti Jismoniy madaniyat fakulteti tashabbusi bilan “Jismoniy tarbiya va sportni ommaviyligini oshirishning dolzarb muammolari” mavzusida
UrDUda ishchi guruh oʻrganish ishlarini olib bordi
Oʻzbekiston Respublikasi Oliy taʻlim, fan va innovatsiyalar vazirligi tizimida “Korrupsiyani oldini olish va unga qarshi kurashish borasida olib  borilayotgan ishlar samaradorligini oshiris
UrDU talabalari “Mirzo Ulug’bek vorislari” tanlovining respublika bosqichida g'oliblikni qo'lga kiritishdi
Iste'dodli yoshlarni qo'llab-quvvatlash "Ulug'bek' jamg'armasi hamda Oliy ta'lim, fan va innovatsiyalar vazirligi tomonidan tashkil etilgan “Mirzo Ulug‘bek vor
“Ilhom” mukofoti respublika tanlovining 2023-yilgi asosiy sovrindori kutib olindi
Avval xabar berganimizdek, “Ilhom” mukofoti respublika tanlovining 2023-yilgi asosiy sovrindori Urganch davlat universiteti Filologiya fakulteti o‘qituvchisi Akbar Otaboyev deb topil

In the example of Physics and Mathematics Faculty of UrSU
Extensive work is being done in our country to develop the social activity of students with special needs and to support their initiatives. Urgench State University has a number of benefits for stu
The "Reader Student" contest was held based on the novel "Abu Rayhan Beruni" by the People's Writer of Uzbekistan Isajon Sultan.
On the occasion of the 1050th anniversary of the birth of the great thinker, and encyclopedist Abu Rayhan Beruni, the novel "Abu Rayhan Beruni" by the People's Writer of Uzbekistan Isajo
Republican scientific-practical conference on the topic "Actual problems of increasing the popularity of physical education and sports".
Today, May 26, at the initiative of the Faculty of Physical Culture of Urganch State University, the republican scientific-practical conference on the topic "Actual problems of increasing the pop
A working group conducted studies at UrSU
The staff of the Legislative Chamber of the Oliy Majlis of the Republic of Uzbekistan on May 23-25 of this year in order to control and analyze the state of work carried out in the system of the Minis
UrSU students won the republican round of the competition "Successors of Mirzo Ulugbek"
Organized by "Successors of Mirzo Ulugbek" and the Ministry of Higher Education, Science and Innovation to support talented young people the Republican round of the competition "Mirzo U
The 2023 main prize winner of the "Ilhom" Republic competition was welcomed
As we previously reported, Akbar Otaboyev, a teacher of the Faculty of Philology of the Urganch State University, was named the main winner of the 2023 "Ilhom" republic competition. At the a