“Oʻzbekiston baxtli yoshlar mamlakati” mavzusida Zulfiya nomidagi davlat mukofoti sovrindorlari bilan uchrashuv boʻlib oʻtdi
Uchrashuvda Urganch davlat universitetida faoliyat yuritayotgan va tahsil olayotgan “Zulfiya” mukofoti sohibalari, jumladan, Jismoniy madaniyat fakulteti oʻqituvchisi, xalqaro toifadagi sp
“Biz korrupsiyaga qarshimiz!” shiori ostida targ‘ibot tadbiri oʻtkazildi
Bugun UrDU Kimyoviy texnologiyalar fakultetida “Adolat” partiyasining Xorazm viloyat Kengashi bilan hamkorlikda “Biz korrupsiyaga qarshimiz!” shiori ostida targ‘ibot tadb
Iqtidorli talabalar bilan uchrashuv boʻlib oʻtdi
Bugun, 8-aprel kuni Urganch davlat universiteti Ilmiy ishlar va innovatsiyalar bo'yicha  prorektori Zafarbek Ibragimov universitetning bir guruh iqtidorli talabalari bilan uchrashdi. Unda Iqt
Kitobxonlik haftaligi
O‘zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining "2020-2025-yillarda kitobxonlik madaniyatini rivojlantirish va qoʼllab-quvvatlash milliy dasturini tasdiqlash toʼgʼrisida"gi 2020-yil 14
“Oʻzbekiston respublikasida referendumni tashkil etishning huquqiy asoslari va konstitutsiyaviy islohotlarning ahamiyati” mavzusida seminar tashkil etildi
Umumxalq muhokamasi asosida qabul qilinishi koʼzda tutilgan yangilanayotgan Konstitutsiyaning mazmunini tushuntirish, referendum ishtirokchilari salohiyatini oshirish va ularni O‘zbekiston Respu

The rector of UrSU gave a lecture to the students
These days, rectors of higher education institutions are giving lessons to students in order to increase their academic activity and at the same time motivate the youth. Today, the rector of Urganc
An official meeting was held with the Training Institute of the Ministry of Internal Affairs of the Republic of Uzbekistan
Today, on May 19, an official meeting was held between the Higher Education Institute of the Ministry of Internal Affairs of the Republic of Uzbekistan and Urganch State University on establishing a p
The presentation of the book "Zarif so‘z ziyorati" by Professor Nizomiddin Mamadalievich Mahmudov was held.
Today at Urganch State University, the presentation of the book "Zarif so‘z ziyorati" by professor Nizomiddin Mamadaliyevich Mahmudov, director of the Institute of Uzbek language, lite
Remembering our national values...
Our nation is famous for its ancient games. National sports games are played on every holiday, and some types are played by young people every day. In order to promote these ethno-sports games among y
MAY 18 – INTERNATIONAL MUSEUM DAY
On the occasion of the date, the Urganch State University "Memorial of Repression Victims" Museum, in cooperation with the Youth Affairs Agency, held an exhibition of creative w