Urganch davlat universitetining maktab va mahallalar bilan hamkorligi” mavzusida matbuot anjumani o`tkazildi
Bugungi kunda milliy ta`lim-tarbiya tizimini amaldagi holati, uni zamon talablari asosida modernizatsiya qilish, yoshlarni yuksak bilim egalari, jismoniy va ma`naviy sog`lom insonlar etib tarbiyalash,
O`zbekiston “Milliy tiklanish” demokratik partiyasi Xorazm viloyati kengashi hamda Urganch davlat universiteti hamkorligida tadbir o`tkazildi
Dunyo ichra teng mustaqil O`zbekiston har birimiz uchun muqaddas bo`lgan shu zaminni mavqeyi jahon siyosati, iqtisodiyoti va ilm-fani, san`ati va sporti shohsupalaridagi g`alabalari haqli e`tirofga sa
Xorazm viloyatida “Kelajak liderlari” klubi ochilishda Urganch davlat universitetining hamkorligi
O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2021 yil 30 iyundagi “Talabalar va yoshlar forumi”dagi nutqida yosh avlod manfaati yuzasidan bir qator masalalar, xususan, iqtidorli yoshlar o
Hurmatli ota-onalar va o‘quvchilar!
Universitet huzuridagi fizika-matematika va informatika fanlariga ixtisoslashtirilgan maktabga kirish imtihonlar 2021 yil 28 avgust kuni  soat 9-00 da 7-sinflar uchun, soat 12-00 da 8-sinflar uch
Magistratura uchun chet tili bo‘yicha test sinovlari
2021-2022-o‘quv yili uchun davlat oliy ta’lim muassasalarining magistratura mutaxassisliklariga kirish imtihonlarining 2-bosqichi, ya’ni, chet tili bo‘yicha test sinovlar
Yuksak yutuqlar –yuksak parvozlarga yetaklaydi
Xabaringiz bor,  kuni kecha  Prezidentimiz  Shavkat Mirziyoyev  O‘zbekiston Respublikasi Mustaqilligining 30 yilligi munosabati bilan fan, ta’lim, sog‘liqni saqla

A press conference on "Cooperation of Urgench State University with schools and mahallas" was held
Today, consistent measures are being taken to modernize the National Education and training system on the basis of its current status, modernize it on the basis of modern requirements, bring up young
Khorezm regional council of the Uzbekistan National Revival Democratic Party and Urgench State University held an event
Uzbekistan, which is equally independent in the world, the status of this land, which is sacred to each of us and deserves recognition for its position in the world politics, economy and science, art
Cooperation of Urgench State University in the opening of the club "Leaders of the Future" in Khorezm region
In his speech at the Students and Youth Forum on June 30, 2021, the President of the Republic of Uzbekistan put forward a number of issues in the interests of the younger generation, in particular, th
Dear parents and pupils!
Entrance exams for the school specializing in physics, mathematics, and computer science at the University will be held in the building of the Physical Culture Faculty on August 28, 2021, at 9:00, am
Exams on a foreign language for a master's degree
For the 2021-2022 academic year, the second stage of the entrance exams for master’s specialties of State Higher Education Institutions, i.e., tests in a foreign language will be held on Aug
Our achievements are our motivation
As you know, yesterday President Shavkat Mirziyoyev on the occasion of the 30th anniversary of Independence of the Republic of Uzbekistan   signed the Decree to award a group of representati