Urganch davlat universitetining maktab va mahallalar bilan hamkorligi” mavzusida matbuot anjumani o`tkazildi
Bugungi kunda milliy ta`lim-tarbiya tizimini amaldagi holati, uni zamon talablari asosida modernizatsiya qilish, yoshlarni yuksak bilim egalari, jismoniy va ma`naviy sog`lom insonlar etib tarbiyalash,
O`zbekiston “Milliy tiklanish” demokratik partiyasi Xorazm viloyati kengashi hamda Urganch davlat universiteti hamkorligida tadbir o`tkazildi
Dunyo ichra teng mustaqil O`zbekiston har birimiz uchun muqaddas bo`lgan shu zaminni mavqeyi jahon siyosati, iqtisodiyoti va ilm-fani, san`ati va sporti shohsupalaridagi g`alabalari haqli e`tirofga sa
Xorazm viloyatida “Kelajak liderlari” klubi ochilishda Urganch davlat universitetining hamkorligi
O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2021 yil 30 iyundagi “Talabalar va yoshlar forumi”dagi nutqida yosh avlod manfaati yuzasidan bir qator masalalar, xususan, iqtidorli yoshlar o
Hurmatli ota-onalar va o‘quvchilar!
Universitet huzuridagi fizika-matematika va informatika fanlariga ixtisoslashtirilgan maktabga kirish imtihonlar 2021 yil 28 avgust kuni  soat 9-00 da 7-sinflar uchun, soat 12-00 da 8-sinflar uch
Magistratura uchun chet tili bo‘yicha test sinovlari
2021-2022-o‘quv yili uchun davlat oliy ta’lim muassasalarining magistratura mutaxassisliklariga kirish imtihonlarining 2-bosqichi, ya’ni, chet tili bo‘yicha test sinovlar
Yuksak yutuqlar –yuksak parvozlarga yetaklaydi
Xabaringiz bor,  kuni kecha  Prezidentimiz  Shavkat Mirziyoyev  O‘zbekiston Respublikasi Mustaqilligining 30 yilligi munosabati bilan fan, ta’lim, sog‘liqni saqla

Состоялась пресс-конференция «Сотрудничество Ургенчского государственного университета со школами и махаллями».
Сегодня принимаются всевозможные меры по развитию национальной системы образования, ее модернизации с учетом современных требований, воспитанию физически и духовно здоровой молодежи, обладающей высоки
Проведено мероприятие совместно с Хорезмским областным советом Демократической партии Узбекистана «Миллий тикланиш» и Ургенчским государственным университетом
Независимый Узбекистан на равных с миром заслуживает признания этой священной для каждого из нас страны, ее победы в мировой политике, экономике и науке, искусстве и спорте. В этом году мы с особой
Сотрудничество Ургенчского государственного университета в открытии клуба "Лидеров будущего" в Хорезмской области
В выступлении Президента Республики Узбекистан на “Форуме студентов и молодежи” от 30 июня 2021 года был затронут ряд вопросов в интересах молодого поколения, в частности, выдвинута инициа
Уважаемые родители и ученики!
Вступительные экзамены в специализированную школу при университете по физико-математическим наукам и информатике будут проводиться 28 августа 2021 года в 9-00 часов для учащихся 7 классов, в 12-00 час
Тестирование по иностранному языку для магистратуры
2-й этап вступительных экзаменов в магистратуру государственных высших образовательных учреждений на 2021-2022 учебный год, т. е. тестовые испытания по иностранному языку, будут проводиться 28-29 авгу
Высокие достижения приведут к высоким полетам
Вчера Президент Шавкат Мирзиёев подписал указ О награждении в связи с тридцатилетием государственной независимости Республики Узбекистан группы работников сфер науки, образования, здравоохранения, спо