Ozarbayjon markaziy ilmiy kutubxonasi bilan hamkorlik memorandumi imzolandi
Bugun Urganch davlat universiteti Madaniyat saroyida universitet Volontyor tarjimonlar jamoasi a'zolarining taqdirlash marosimi bo'lib o'tdi.  Taqdirlash marosimida Madaniyat vazir
Muborak Qurbon hayiti munosabati bilan Urganch davlat universiteti rektorining bayram tabrigi
Qadrli yurtdoshlar, hurmatli hamkasblar, aziz talaba-yoshlar! Sizlarni ezgulik, mehr-muruvvat va insonparvarlik ayyomi bo’lgan Qurbon hayiti bilan chin qalbimdan samimiy tabriklayman.
Taniqli shoir va jurnalist O'tkir Rahmat hayoti va ijod yo'liga bag'ishlangan badiiy kecha boʻlib oʻtdi
Bugun, 15-iyun kuni Urganch davlat universitetida O’zbek filologiyasi fakulteti tomonidan taniqli shoir va jurnalist Oʻtkir Rahmat tavalludining 76 yilligi munosabati bilan shoir hayoti va ijod
UrDU rahbar xodimlariga ISO- 37001:2016 xalqaro standartiga ega sertifikatlar topshirildi
Xabaringiz bor, 6- 10-may kunlari Urganch davlat universitetida XK “Cert Akademy GROUP” xalqaro trening kompaniyasi tomonidan O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2022-yil 12

Подписан меморандум о сотрудничестве с Центральной научной библиотекой Азербайджана
В настоящий момент директор Центра информационных ресурсов Ургенчского государственного университета Х.Сиддиков находится в командировке в Центральной научной библиотеке Азербайджана, расположенной в
Члены команды переводчиков-волонтёров были награждены
Сегодня во Дворце культуры Ургенчского государственного университета состоялась церемония награждения членов команды переводчиков-волонтеров университета. На церемонии награждения студентам и их пр
Muborak Qurbon hayiti munosabati bilan Urganch davlat universiteti rektorining bayram tabrigi
Qadrli yurtdoshlar, hurmatli hamkasblar, aziz talaba-yoshlar! Sizlarni ezgulik, mehr-muruvvat va insonparvarlik ayyomi bo’lgan Qurbon hayiti bilan chin qalbimdan samimiy tabriklayman.
Состоялся творческий вечер, посвященный жизни и творческому пути известного поэта и журналиста Откира Рахмата
Сегодня, 15 июня, факультет узбекской филологии организовал в Ургенчском государственном университете литературный вечер, посвященный жизни и творчеству поэта, по случаю 76-летия известного поэта и жу
Руководству УрГУ вручены сертификаты международного стандарта ISO- 37001:2016
Как известно, 6-10 мая в Ургенчском государственном университете были организованы 4-х дневные семинары-курсы для руководителей университета международной обучающей компанией «Cert Academy GROUP