Ingliz tili orfografiyasi bo'yicha tanlov o'tkazildi
Bugun, 27-sentabr kuni ingliz tili orfografiyasi bo'yicha universitet talabalari o'rtasida tanlov o'tkazish maqsadida Amerika kengashi AC vakili Access dasturi koordinatori Chris Cowan, Am
Onlayn vebinar
19-sentabr kuni Urganch davlat universiteti professor-oʻqituvchilari va xodimlari antiplagiat tizimlarini tadbiq etishga qaratilgan onlayn vebinarda ishtirok etdilar.
EGE UNIVERSITETI FILOLOGIYA FAKULTETI BILAN AKADEMIK VA MADANIY ALOQALARNI RIVOJLANTIRISH MAQSADIDA HAMKORLIK SHARTNOMASI IMZOLADI
Joriy yilning 14-sentabr kuni UrDU Filologiya fakulteti hamda Turkiyaning Ege universiteti bilan hamkorlik shartnomalarini imzolash maqsadida fakultet dekani, f.f.d., dots. D.G'ayipov, O'zbek
Ege universiteti bilan akademik va madaniy aloqalarni rivojlantirish yoʻlida
Avval xabar berganimizdek,  UrDU rektorining Turkiya Respublikasining Izmir shahrida bo‘lib o‘tgan xalqaro ta’lim forumidagi ishtiroki doirasida  Urganch davlat universitet

19 сентября преподаватели и сотрудники Ургенчского государственного университета приняли участие в онлайн-вебинаре, посвященном внедрению систем антиплагиата.
14 сентября с.г. в целях подписания договоров о сотрудничестве с филологическим факультетом УрГУ и Эгейским университетом Турции декан факультета, д.ф.н., доц. Д. Гаипов, заведующий кафедрой узбекск
Развивать академические и культурные отношения с Эгейским университетом
Как мы сообщали ранее, в рамках участия ректора УрГУ в международном образовательном форуме, проходившем в Измире Турецкой Республики, был подписан ряд соглашений о сотрудничестве с Ургенчским государ
Специалисты из США проводят занятия в Ургенчском государственном университете
12 сентября с.г. Ургенч посетили Ферузбек Акобиров, координатор «Программы английского языка» Посольства США, и Энн Маргрет Стейнгребер, старший сотрудник программы EL Fellow and EL Specia
УрГУ посетили представители Израильской компании Netafim и Турецкой Veradrip
Сегодня, 11 сентября, посетили представитель Израильской компании «Нетафим» (Григорий Исраилов) и представитель турецкой компании «Верадрип» (Каримбек Акдуан) в сопровождении р