Urganch davlat universitetida OAV vakillari hamda talaba-yoshlar uchun Press-tur tashkil qilindi
2021- yilning 30-iyun kuni Urganch davlat universitetida OAV vakillari hamda talaba-yoshlar uchun "Ta`limdagi ochiqlik va shaffoflik" mavzusida Press-tur o‘tkazildi.  Press-tur
“Duel” tanlovi
Xorazm hududiy “Duel” tanlovida  Tasviriy san’at yo’nalishi bo’yicha 45 daqiqa davomida duellashgan ishtirokchilarimiz o’z ijodlarini yorqin ranglar bilan namo
Urganch davlat universitetida “Rektor va yoshlar” uchrashuvi bo`lib o`tdi
Urganch davlat universitetida 30-iyun –“Yoshlar kuni"ga bag‘ishlangan tadbirlar doirasida 2021-yil 28-iyun kuni kunning birinchi va ikkinchi yarmida "Rektor va yoshlar"
Urganch davlat universitetida “Sudya va yoshlar” mavzusida ma’naviy- ma’rifiy tadbir bo‘lib o‘tdi.
2021-yil 26-iyun kuni Urganch davlat universitetida “Sudya va yoshlar” mavzusida  mamlakatimizda sud-huquq tizimidagi islohotlar masalalariga bag‘ishlangan ma’naviy- ma&rs
UrDU Akademik litseyida bitiruvchilarga diplom berish marosimi bo'lib o'tdi
Shu yilning 25-iyun sanasida UrDU Akademik litseyida bitiruvchilarga diplom berish marosimi bo'lib o'tdi. Litseyda jami 375 nafar bitiruvchi o'quvchilar bo'lib, shundan 31 nafari imtiy
Professor Xushnud Babajonov tavalludining 80 yilligi, ilmiy-pedagogik faoliyatining 55 yilligiga bag`ishlangan ilmiy-nazariy anjuman o`tkazildi
Urganch davlat universitetining faxrli ustozlaridan biri,  professor, tilshunoslik  fanining rivojiga munosib hissa qo`shib kelayotgan, rus tili metodikasini shakllanishida o`z o`rniga ega&n

Urgench state university organizes press tour for mass media representatives and students
On June 30, 2021, Urgench State University hosted a press tour for mass media representatives and students on "Openness and Transparency in Education."   The meeting which was
Duel competition
At the Khorezm regional competition "Duel" in the field of fine arts for 45 minutes our participants demonstrated their work in bright colors. Yakubova Maxbuba, 1st year student of the cha
Urgench state university hosted a meeting "Rector and Youth"
Urgench State University hosted an open dialogue "Rector and Youth" on June 28, 2021 in the first and second half of the day as part of the events dedicated to June 30 - "Youth Day"
Urgench state university hosted a spiritual and educational event on "Judges and Youth".
On June 26, 2021, Urgench State University hosted a spiritual and educational event on "Judges and Youth" dedicated to the reform of the judicial system in our country. Vice-Rector for Youth
The graduation ceremony was held at the UrSU Academic lyceum
On June 25 this year, a graduation ceremony was held at the UrSU Academic Lyceum. The lyceum has a total of 375 graduates, 31 of whom were awarded honorary diplomas. At the ceremony Bahrom Abdullayev,
Scientific-theoretical conference dedicated to the 80th anniversary of professor Khushnud Babajanov, 55th anniversary of scientific and pedagogical activity
Khushnud Babajonov, one of the honorary teachers of Urgench State University, a professor, a leading scientist who has made a worthy contribution to the development of linguistics and played a signi