Urganch davlat universitetida OAV vakillari hamda talaba-yoshlar uchun Press-tur tashkil qilindi
2021- yilning 30-iyun kuni Urganch davlat universitetida OAV vakillari hamda talaba-yoshlar uchun "Ta`limdagi ochiqlik va shaffoflik" mavzusida Press-tur o‘tkazildi.  Press-tur
“Duel” tanlovi
Xorazm hududiy “Duel” tanlovida  Tasviriy san’at yo’nalishi bo’yicha 45 daqiqa davomida duellashgan ishtirokchilarimiz o’z ijodlarini yorqin ranglar bilan namo
Urganch davlat universitetida “Rektor va yoshlar” uchrashuvi bo`lib o`tdi
Urganch davlat universitetida 30-iyun –“Yoshlar kuni"ga bag‘ishlangan tadbirlar doirasida 2021-yil 28-iyun kuni kunning birinchi va ikkinchi yarmida "Rektor va yoshlar"
Urganch davlat universitetida “Sudya va yoshlar” mavzusida ma’naviy- ma’rifiy tadbir bo‘lib o‘tdi.
2021-yil 26-iyun kuni Urganch davlat universitetida “Sudya va yoshlar” mavzusida  mamlakatimizda sud-huquq tizimidagi islohotlar masalalariga bag‘ishlangan ma’naviy- ma&rs
UrDU Akademik litseyida bitiruvchilarga diplom berish marosimi bo'lib o'tdi
Shu yilning 25-iyun sanasida UrDU Akademik litseyida bitiruvchilarga diplom berish marosimi bo'lib o'tdi. Litseyda jami 375 nafar bitiruvchi o'quvchilar bo'lib, shundan 31 nafari imtiy
Professor Xushnud Babajonov tavalludining 80 yilligi, ilmiy-pedagogik faoliyatining 55 yilligiga bag`ishlangan ilmiy-nazariy anjuman o`tkazildi
Urganch davlat universitetining faxrli ustozlaridan biri,  professor, tilshunoslik  fanining rivojiga munosib hissa qo`shib kelayotgan, rus tili metodikasini shakllanishida o`z o`rniga ega&n

В Ургенчском государственном университете организован Пресс-тур для представителей СМИ и студентов.
В Ургенчском государственном университете организован Пресс-тур для представителей СМИ и студентов.   30 июня 2021 года в Ургенчском государственном университете прошел пресс-тур для пр
Koнкурс "Дуэл"
На Хорезмском областном конкурсе «Дуэл» в области изобразительного искусства за 45 минут наши участники продемонстрировали свои работы в ярких красках. Якубова Махбуба, студентка 1 курса к
В Ургенчском государственном университете прошла встреча «Ректор и молодежь»
28 июня 2021 года в первой и второй половине дня в Ургенчском государственном университете в рамках мероприятий, посвященных ко «Дню молодежи», прошел открытый диалог «Ректор и
В Ургенчском государственном университете прошло духовно-просветительское мероприятие на тему «Судьи и молодежь».
26 июня 2021 года в Ургенчском государственном университете состоялось духовно-просветительское мероприятие на тему «Судьи и молодежь», посвященное реформе судебной системы в нашей стране.
Церемония вручения дипломов выпускникам Академического лицея при УрГУ
25 июня текущего года в Академическом лицее при УрГУ прошла церемония вручения дипломов выпускникам. Из 375 выпускников лицея 31 получили привилегированные дипломы. На церемонии вручения присутствовал
Научно-теоретическая конференция, посвященная 80-летию со дня рождения и 55-летию научно-педагогической деятельности профессора Хушнуда Бабаджановича
Одному из почетных преподавателей Ургенчского государственного университета, профессору, ведущему ученому, внесшему достойный вклад в развитие языкознания и сыгравшему значительную роль в становлении