O‘zbekiston Respublikasining Ma’muriy sud ishlarini yuritish to‘g‘risidagi kodeksiga kiritilgan so‘nggi o‘zgartirish va qo‘shimchalarning mazmun-mohiyati
Mamlakatimizda fuqarolar va davlat organlari o‘rtasidagi munosabatlarda yuzaga keladigan qonunbuzarlik holatlarini qonuniy tartibda hal qilish uchun ma’muriy sudlar tashkil etilganligini,
Ulug’ shoir Avaz O’tar tavalludining 140 yilligi munosabati bilan xalqaro ilmiy-amaliy anjuman boʻlib oʻtmoqda
"Har tilni biluv emdi bani odama jondur..." Ushbu misralar erkparvarlik, ozodlik, ma’rifatparvarlik g‘oyalari bilan ijod qilgan buyuk shoir Avaz Oʻtar qalamiga mansubdir. Bu s
“Talabalar ligasi” ning Respublika final bosqichi g'oliblari tantanali kutib olindi
“Talabalar ligasi” ning Respublika final bosqichida ishtirok etish uchun joʼnab ketgan Urganch davlat universiteti jamoasi Urganch vokzalida tantanali kutib olindi. Joriy yil 24-28 may
Texnika fanlari bo'yicha falsafa doktori (PhD)
URGANCH DAVLAT UNIVERSITETI OZIQ-OVQAT TEXNOLOGIYASI kafedrasi o'qituvchisi SHAMURATOV SANJARBEK XUSINBAY O'G'LI «Yоg‘-moy sanoati paxta soapstoki va oqava suvini qayt
Urganch davlat universiteti Meva-sabzavotchilik kafedrasi o‘qituvchisi Matyoqubov Maqsadning “|Qovoq nav namunalarini sinash va yetishtirish texnologyasini “Aqliy xujum” metodi yordamida o’tish” mavzusida ilmiy-uslubiy seminari
Bugungi kunda Respublikamizning barcha joylarida qovoq urug‘lari faol ekilmoqda va har bir hududda o‘ziga xos usullardan foydalanilmoqda. Xususan, Andijon viloyatining Xo‘jaobod tuma

По случаю 140-летия со дня рождения великого поэта Аваза Отара проводится международная научно-практическая конференция.
«Знание каждого языка – жизнь для человека…» Эти стихи принадлежат перу великого поэта Аваза Отара, творившего с идеями тирании, свободы и просвещения. Это стихотворение ва
Торжественно приветствовали победителей республиканского финального этапа «Студенческой лиги»
На железнодорожном вокзале Ургенча торжественно встречали команду Ургенчского государственного университета, выехавшую для участия в республиканском финальном этапе «Студенческой лиги».
Доктор философии технических наук (PhD)
УРГЕНЧСКИЙ ГОСУДАРСТВЕННЫЙ УНИВЕРСИТЕТ Преподаватель кафедры ПИЩЕВОЙ ТЕХНОЛОГИИ ШАМУРАТОВ САНЖАРБЕК ХУСИНБАЙ УГЛИ По теме «Ресурсосберегающая технология переработки хлопкового соапстока
Научно-методический семинар Матёкубова Максада, преподавателя кафедры плодоовощной деятельности Ургенчского государственного университета на тему «Передача технологии испытаний и выращивания сортов тыквы методом «Мозговой штурм»»
Сегодня семена тыквы активно высаживают во всех уголках нашей Республики, и в каждом регионе используются уникальные методы. В частности, создано и высажено 120 тысяч саженцев тыквы на 20 гектарах фер
Состоялась церемония награждения «Студенческой лиги»
Сегодня в Юносабадском спортивном комплексе города Ташкента впервые состоялась церемония награждения победителей и призёров республиканского финального этапа спортивных соревнований «С