O‘zbekiston Respublikasining Ma’muriy sud ishlarini yuritish to‘g‘risidagi kodeksiga kiritilgan so‘nggi o‘zgartirish va qo‘shimchalarning mazmun-mohiyati
Mamlakatimizda fuqarolar va davlat organlari o‘rtasidagi munosabatlarda yuzaga keladigan qonunbuzarlik holatlarini qonuniy tartibda hal qilish uchun ma’muriy sudlar tashkil etilganligini,
Ulug’ shoir Avaz O’tar tavalludining 140 yilligi munosabati bilan xalqaro ilmiy-amaliy anjuman boʻlib oʻtmoqda
"Har tilni biluv emdi bani odama jondur..." Ushbu misralar erkparvarlik, ozodlik, ma’rifatparvarlik g‘oyalari bilan ijod qilgan buyuk shoir Avaz Oʻtar qalamiga mansubdir. Bu s
“Talabalar ligasi” ning Respublika final bosqichi g'oliblari tantanali kutib olindi
“Talabalar ligasi” ning Respublika final bosqichida ishtirok etish uchun joʼnab ketgan Urganch davlat universiteti jamoasi Urganch vokzalida tantanali kutib olindi. Joriy yil 24-28 may
Texnika fanlari bo'yicha falsafa doktori (PhD)
URGANCH DAVLAT UNIVERSITETI OZIQ-OVQAT TEXNOLOGIYASI kafedrasi o'qituvchisi SHAMURATOV SANJARBEK XUSINBAY O'G'LI «Yоg‘-moy sanoati paxta soapstoki va oqava suvini qayt
Urganch davlat universiteti Meva-sabzavotchilik kafedrasi o‘qituvchisi Matyoqubov Maqsadning “|Qovoq nav namunalarini sinash va yetishtirish texnologyasini “Aqliy xujum” metodi yordamida o’tish” mavzusida ilmiy-uslubiy seminari
Bugungi kunda Respublikamizning barcha joylarida qovoq urug‘lari faol ekilmoqda va har bir hududda o‘ziga xos usullardan foydalanilmoqda. Xususan, Andijon viloyatining Xo‘jaobod tuma

An international scientific and practical conference is being held on the occasion of the 140th anniversary of the birth of the great poet Avaz O'tar.
"Knowing every language is a life for a man..." These verses belong to the pen of the great poet Avaz O'tar, who created with the ideas of tyranny, freedom, and enlightenment. This po
The winners of the Republican final stage of the "Student League" were solemnly welcomed
The team of Urgench State University, which left to participate in the Republican final stage of the "Student League", was solemnly welcomed at the Urgench railway station. On May 24-28 o
URGЕNCH STATE UNIVERSITY Teacher of the department of FOOD TECHNOLOGY SHAMURATOV SANJARBEK KHUSINBAY UGLI On the subject of "Resource-saving technology of cotton soap stock and waste wat
Scientific-methodological seminar of Matyokubov Maksad, teacher of the Department of Fruit and Vegetables of Urganch State University on the topic "Passing the technology of testing and growing pumpkin varieties using the "Brainstorming" method"
Today, pumpkin seeds are actively planted in all parts of our Republic, and unique methods are used in each region. In particular, 120,000 pumpkin seedlings were created and planted on 20 hectares of
Awarding ceremony of "Student League" was held
Today, in the Yunosabad sports complex in Tashkent an awarding ceremony was held for the winners of the Republican final stage of the "Student League" sports competitions in football, basket