2023-yil 7-dekabr sanasida O`zbekiston Respublikasi Konstitutsiyasining 31 yilli
Joriy yilning 7-dekabr kuni UrDU O'zbek filologiyasi fakulteti Rus tili va adabiyoti kafedrasi o'qituvchisi N.Djumaniyazova  rus tili ta'lim
Vyetnamdagi "Ta’lim va tadqiqotda mukammallikka erishish yo′lidagi xalqaro hamkorlik" forumida UrDU prorektori ishtirok etdi
Janubi-sharqiy Osiyo universitetlari assotsiatsiyasi (ASAIHL) 1956 -yilda tashkil topgan bo′lib, hozirgi kunda 230 dan ortiq universitetlar ushbu assotsiatsiyaga a’zo hisoblanadi. Urganch
Urganch Davlat Universiteti Meva-sabzavotchilik kafedrasi stajor o`qituvchisi Atajanov Temur Xorazm viloyati sharoitida intensiv bog`lardagi suzuvchi zararkunandalar va ularga qarshi kimyoviy kurash mavzusidagi ilmiy-nazariy seminar
Kun tartibidagi masala yuzasidan “Mevachilik va sabzavotchilik” dots., S.Sadullayev so‘zga chiqib yig’ilishni ochib berdi. Shundan so’ng  T.Atajanov  “Xor
"Rus tili tarixi" fanidan ochiq amaliy mashg'ulot
Joriy yilning   6-dekabr kuni UrDU O'zbek filologiyasi fakulteti Rus tili va adabiyoti kafedrasi o'qituvchisi A.Popova  rus tili ta'lim yo'nalishi 221-guruh talabal

7 декабря 2023 года – 31-я годовщина Конституции Республики Узбекистан. В связи с этим в музыкально-драматическом театре Хорезмской области был поставлен
10 декабря - Международный день прав человека
По случаю «10 декабря – Международного дня прав человека» в нашем университете организуются круглые столы на тему «Права человека – высшая ценность». В частности
Изучение драматургии Саида Ахмада по предмету «Литература народов СНГ»
7 декабря текущего года преподаватель кафедры русского языка и литературы факультета узбекской филологии УрГУ Н. Джуманиязова п
Vyetnamdagi "Ta’lim va tadqiqotda mukammallikka erishish yo′lidagi xalqaro hamkorlik" forumida UrDU prorektori ishtirok etdi
Janubi-sharqiy Osiyo universitetlari assotsiatsiyasi (ASAIHL) 1956 -yilda tashkil topgan bo′lib, hozirgi kunda 230 dan ortiq universitetlar ushbu assotsiatsiyaga a’zo hisoblanadi. Urganch
Плавающие вредители в интенсивных садах и химическая борьба с ними в условиях Хорезмской области.
Доцент кафедры «Плодоовощеводство» С.Садуллаев открыл заседание выступлением по вопросу повестки дня. После этого Атаджанов Т. прочитал лекцию на тему «Сосущие вредители в интенсивны
Open practical training on the subject "History of the Russian language"
6 декабря текущего года преподаватель кафедры русского языка и литературы факультета узбекской филологии УрГУ А.Попова провела открытое практическое занятие по предмету &la