2023-yil 7-dekabr sanasida O`zbekiston Respublikasi Konstitutsiyasining 31 yilli
Joriy yilning 7-dekabr kuni UrDU O'zbek filologiyasi fakulteti Rus tili va adabiyoti kafedrasi o'qituvchisi N.Djumaniyazova  rus tili ta'lim
Vyetnamdagi "Ta’lim va tadqiqotda mukammallikka erishish yo′lidagi xalqaro hamkorlik" forumida UrDU prorektori ishtirok etdi
Janubi-sharqiy Osiyo universitetlari assotsiatsiyasi (ASAIHL) 1956 -yilda tashkil topgan bo′lib, hozirgi kunda 230 dan ortiq universitetlar ushbu assotsiatsiyaga a’zo hisoblanadi. Urganch
Urganch Davlat Universiteti Meva-sabzavotchilik kafedrasi stajor o`qituvchisi Atajanov Temur Xorazm viloyati sharoitida intensiv bog`lardagi suzuvchi zararkunandalar va ularga qarshi kimyoviy kurash mavzusidagi ilmiy-nazariy seminar
Kun tartibidagi masala yuzasidan “Mevachilik va sabzavotchilik” dots., S.Sadullayev so‘zga chiqib yig’ilishni ochib berdi. Shundan so’ng  T.Atajanov  “Xor
"Rus tili tarixi" fanidan ochiq amaliy mashg'ulot
Joriy yilning   6-dekabr kuni UrDU O'zbek filologiyasi fakulteti Rus tili va adabiyoti kafedrasi o'qituvchisi A.Popova  rus tili ta'lim yo'nalishi 221-guruh talabal

On the occasion of "December 10 - International Human Rights Day", roundtable discussions on the topic "Human rights are the highest value" are being organized in our uni
On December 7 of this year, N. Djumaniyazova, a teacher of the Department of Russian Language and Literature of the Faculty of Uzbek Philology of UrSU, conducted an open pr
The Association of Southeast Asian Universities (ASAIHL) was founded in 1956, and currently more than 230 universities are members of this association. Urgench State University was one of the first in
S. Sadullayev, associate professor of "Fruit and vegetable growing", opened the meeting with a speech on the issue on the agenda. After that, T. Atajanov gave a lecture on the topic "Su
On December 6 of this year, A. Popova, teacher of the Department of Russian Language and Literature of the Faculty of Uzbek Philology of UrSU, conducted an open practical se