Turkiya delegatsiyasi UrDU da
Urganch davlat universiteti rektori Baxrom Abdullayevning turkiyalik olim Abdurahmon Guzel bilan uchrashuvi boʻlib oʻtdi
Bugun Urganch davlat universiteti rektori Baxrom Abdullayevning turkiyalik olim Abdurahmon Guzel bilan uchrashuvi boʻlib oʻtdi. Filologiya fanlari doktori, professor Abdurahmon Guzel Turkiya Respubli
Xorazm viloyati sudi sudyalari bilan uchrashuv bo‘lib o‘tdi
Joriy yil 27-sentabr kuni Xorijiy filologiya fakulteti talabalari bilan “Jamiyatda xotin-qizlar rolini oshirish, sud-huquq tizimiga xotin-qizlarni ko‘proq jalb qilish va gender tenglik mas
Puate universiteti delegatsiyasi bilan universitet rektorining uchrashuvi boʻlib oʻtdi
Xabar berganimizdek, shu kunlarda Fransiyaning hamkor Puate universiteti delegatsiyasi ikki universitet o’rtasidagi hamkorlik aloqalarini yanada kengaytirish, fakultetlarda professor-o’qit
"Kitobxon talaba" - bilimdonlar maydoni
Talaba-yoshlarning bo'sh vaqtlarini mazmunli tashkil etish, ular orasida kitobxonlik madaniyatini keng targ'ib qilish, kitobga bo'lgan mehrini yanada oshirishni maqsad qilgan "Kitobxo

Более 40 участников инфотура, состоящего из туроператоров, ученых и инвесторов из Турецкой Республики, находятся в нашем регионе с целью ознакомления с историей, культурными памятниками и древними пам
Ректор Ургенчского государственного университета Бахром Абдуллаев встретился с турецким ученым Абдурахманом Гюзелем
Сегодня состоялась встреча ректора Ургенчского государственного университета Бахрома Абдуллаева с турецким ученым Абдурахманом Гюзелем. Доктор филологических наук, профессор Абдурахман Гюзель - рук
Состоялось совещание с судьями Хорезмского областного суда
27 сентября этого года был организован круглый стол со студентами факультета иностранной филологии на тему "Повышение роли женщины в обществе, привлечение женщин в судебную систему и проблема ген
Состоялась встреча ректора Университета Пуатье
Как мы сообщали, в эти дни в Ургенчском государственном университете находится делегация французского партнера университета Пуатье с целью дальнейшего расширения сотрудничества между двумя университет
"Читатель-студент" - это область знаний
Сегодня конкурс "Читающий студент", цель которого - содержательная организация свободного времени студентов, пропаганда среди них культуры чтения и дальнейшее повышение их любви к книге, соб