UrDUda “Eng yaxshi esselar” respublika tanlovining hududiy bosqichi o’tkazilmoqda
????Bugun, 20-may kuni oliy ta’lim muassasalari talaba-yoshlari o‘rtasida korrupsiyaga qarshi kurashishga qaratilgan “Eng yaxshi esselar” Respublika tanlovining hududiy saralash bosqichi bo’lib o’tmoqda. Ayni paytda Abu Rayhon Beruniy nomidagi Urganch davlat universitetida ham viloyatdagi barcha davlat va nodavlat oliy ta’lim muassasalari talaba-yoshlari markazlashgan holda tanlovda ishtirok etmoqda.
????Mazkur tanlov Oʻzbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Senatining “O'zbekiston Respublikasi Prezidenti Sh.M.Mirziyoyev tomonidan Korrupsiyaga qarshi kurashish milliy kengashi majlisida belgilab berilgan ustuvor yoʻnalishlardan kelib chiqib, Oʻzbekiston Respublikasi Oliy Majlisining Senati hamda xalq deputatlari mahalliy Kengashlari oldida turgan vazifalar to'g'risida” 2025-yil 17-martdagi SQ-89-V-sonli qarorida belgilangan vazifalar ijrosini taʼminlash maqsadida amalga oshirilmoqda.

В Ургенчском государственном университете проходит региональный этап Республиканского конкурса «Лучшие эссе»
???? Сегодня, 20 мая, проходит региональный отборочный этап Республиканского конкурса «Лучшие эссе», направленного на борьбу с коррупцией среди студентов высших учебных заведений. В данный момент в Ургенчском государственном университете имени Абу Райхона Беруни в централизованном порядке принимают участие студенты всех государственных и негосударственных вузов области.
???? Конкурс проводится с целью обеспечения исполнения задач, определённых Постановлением Сената Олий Мажлиса Республики Узбекистан от 17 марта 2025 года № SQ-89-V «О задачах, стоящих перед Сенатом Олий Мажлиса Республики Узбекистан и местными Советами народных депутатов, исходя из приоритетных направлений, обозначенных на заседании Национального совета по противодействию коррупции под председательством Президента Республики Узбекистан Ш.М. Мирзиёева».