UrDUda “Eng yaxshi esselar” respublika tanlovining hududiy bosqichi o’tkazilmoqda
????Bugun, 20-may kuni oliy ta’lim muassasalari talaba-yoshlari o‘rtasida korrupsiyaga qarshi kurashishga qaratilgan “Eng yaxshi esselar” Respublika tanlovining hududiy saralash bosqichi bo’lib o’tmoqda. Ayni paytda Abu Rayhon Beruniy nomidagi Urganch davlat universitetida ham viloyatdagi barcha davlat va nodavlat oliy ta’lim muassasalari talaba-yoshlari markazlashgan holda tanlovda ishtirok etmoqda.
????Mazkur tanlov Oʻzbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Senatining “O'zbekiston Respublikasi Prezidenti Sh.M.Mirziyoyev tomonidan Korrupsiyaga qarshi kurashish milliy kengashi majlisida belgilab berilgan ustuvor yoʻnalishlardan kelib chiqib, Oʻzbekiston Respublikasi Oliy Majlisining Senati hamda xalq deputatlari mahalliy Kengashlari oldida turgan vazifalar to'g'risida” 2025-yil 17-martdagi SQ-89-V-sonli qarorida belgilangan vazifalar ijrosini taʼminlash maqsadida amalga oshirilmoqda.

The regional stage of the Republican contest “Best Essays” is being held at Urgench State University
???? Today, May 20, the regional selection stage of the Republican contest “Best Essays”, aimed at combating corruption among students of higher education institutions, is being held. At the same time, at Urgench State University named after Abu Rayhon Beruni, students from all state and non-state higher education institutions of the region are participating in the contest in a centralized format.
???? This contest is being implemented in order to ensure the execution of the tasks set out in the Resolution No. SQ-89-V of the Senate of the Oliy Majlis of the Republic of Uzbekistan dated March 17, 2025, “On the tasks before the Senate of the Oliy Majlis of the Republic of Uzbekistan and local Councils of People's Deputies, based on the priority directions defined at the meeting of the National Council for Combating Corruption chaired by the President of the Republic of Uzbekistan Sh. M. Mirziyoyev.”