"Yosh notiqlar" ko'rik-tanlovining ilk soni bo'lib o'tdi
UrDU O'zbek filologiyasi fakultetida O'zbek tilshunosligi tomonidan an'anaviy tarzda o'tkazilib kelinayotgan "Yosh notiqlar" ko'rik-tanlovining 2024-yildagi ilk soni ayol
URGANCH DAVLAT UNIVERSITETI KENGASHINING 7-MAJLISI BOʻLIB OʻTDI
Bugun, 6-mart kuni Urganch davlat universiteti Kengashining 7-majlisi oʻtkazildi. Kengash universitet rektori Baxrom Abdullayev raisligida va Kengash a’zolari ishtirokida o‘tkazildi. Ke
Joriy yilning 6-mart kuni UrDU O'zbek filologiyasi fakulteti tomonidan an'anaviy tarzda o'tkazilib kelinayotgan "Yosh notiqlar" ko'rik-tanlovining 2024-yildagi ilk soni ayoll
Xorijiy filologiya fakultetida “Xorazm qizlari” badiiy kechasi tashkil etildi
Bugun, 5-mart kuni Urganch davlat universiteti Madaniyat saroyida Xorijiy filologiya fakulteti Tarjima nazariyasi va amaliyoti kafedrasining 2301-Gid hamrohligi va tarjimonlik faoliyati guruhi talabal
“Bahor malikasi – 2024” ko’rik-tanlovi tashkil etildi
Bugun, 4-mart kuni Ijtimoiy-iqtisodiy fanlar fakulteti 1-kurs talaba-qizlari ishtirokida boʻlib oʻtgan ushbu koʻrik-tanlovda fakultetning 6 nafar iqtidorli talabalari 4 shart asosida oʻzaro bellashib,

Состоялся первый конкурс «Молодые ораторы».
Первый в 2024 году конкурс «Молодые ораторы», который традиционно проводится узбекскими лингвистами на факультете узбекской филологии УрГУ, был организован в гармонии с праздником весны и
На факультете иностранной филологии организован творческий вечер «Девушки Хорезма»
Сегодня, 5 марта, во Дворце культуры Ургенчского государственного университета студентами факультета иностранной филологии кафедры теории и практики перевода группой 2301  сопровождения гид и пер
Организован конкурс «Королева весны – 2024»
Сегодня, 4 марта, 6 талантливых студентов соревновались друг с другом по 4 условиям и были по достоинству оценены жюри в этом конкурсе, который проводился с участием студентов 1-курса факультета социа