Fizika fani boʻyicha olimpiada gʻoliblariga sertifikatlar topshirildi
Bugun, 22-aprel kuni O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2021-yil 19-martdagi “Fizika sohasidagi ta’lim sifatini oshirish va ilmiy tadqiqotlarni rivojlantirish chora - tadbirlari
Urganch shahri markazida “Kitob bayrami” tadbiri o‘tkazildi
Xabaringiz bor, ayni kunlarda respublikamiz boʻylab  "Kitobsevar millat” shiori ostida “Kitobxonlik haftaligi” tadbirlari oʻtkazilmoqda. Bugun, 21-aprel kuni ushbu hafta
“Ulli hovli” majmuasida media-tur oʻtkazildi
Bugun, 20-aprel kuni Urganch davlat universiteti tomonidan “Ulli hovli” majmuasiga  Media-tur tashkil etildi.  Ushbu Media-turda Tabiiy fanlar fakultetining professor-o`qituvc
Kitobxonlik haftaligi davom etmoqda
Bugun II Respublika “Kitobxonlik haftaligi” doirasida Urganch davlat universitetining   Filologiya fakultetida "Kitob - bilim bulog'i" nomli ma'naviy-ma'rif
"Kitobxonlik haftaligi" davom etmoqda
Kitob – umr yo'llarini yorituvchi so'nmas nur. Insonning ma'naviy kamolotini ta'minlashda kitob singari kuchli qudratga ega vosita yo'q. Shu bois azal-azaldan ma'rifat pe
Yoshlar yetakchilari va talabalar uchrashuvi
Prezidentimizning shu yil 19-yanvardagi “Mahallalarda yoshlar bilan ishlash tizimini tubdan takomillashtirish chora-tadbirlari toʻgʻrisida”gi qaroriga muvofiq, mahalla tizimida yangi lavoz

Победителям олимпиады по Физике вручены грамоты
Сегодня, 22 апреля, в соответствии с Постановлением Президента Республики Узбекистан от 19 марта 2021 года «О мерах по повышению качества образования в области физики и развитию научных исследов
Книжный фестиваль прошел в центре Ургенча
Как известно, по всей стране проходят акции «Неделя чтения» под девизом «Книголюбивая нация». Сегодня, 21 апреля, в рамках этой недели в парке имени Амира Темура в центре об
В комплексе «Улли Ховли» состоялся медиатур
Сегодня, 20 апреля, Ургенчский государственный университет организовал медиа-тур в комплекс «Улли Ховли». В Медиатуре приняли участие профессора и преподаватели факультета Естественных
Неделя чтения продолжается
Сегодня в рамках II Республиканской «Недели чтения» на Филологическом факультете Ургенчского государственного университета было организовано духовно-просветительское мероприятие «Кни
«Читательская неделя» продолжается
Книга – неугасимый свет, освещающий жизненные пути. Нет такого мощного инструмента, как книга, в обеспечении духовной зрелости человека. Поэтому с незапамятных времен вожди просвещения, люди зна
Встреча молодежных лидеров и студентов
В соответствии с Указом Президента Республики Узбекистан от 19 января 2013 года «О мерах по коренному совершенствованию системы работы с молодежью в махаллях» в махаллинской системе создан