1-oktabr "O`qituvchi va murabbiylar" kuni munosabati bilan tadbir bo`lib o`tdi
1-oktabr 2019-yilda "O`qituvchi va murabbiylar" kuni munosabati bilan San'atshunoslik fakultetida tadbir bo`lib o`tdi. Unda Musiqa ta'limi talabalaridan tashkil topgan jamoalar faol
Filologiya fakultetida "Ustozga ehtirom" nomli bayram tadbiri bo'lib o'tdi
27-sentabr kuni Filologiya fakultetida "1-oktabr ustoz va murabbiylar kuni" munosabati bilan "Ustozga ehtirom" nomli bayram tadbiri bo'lib o'tdi.
Musiqa ta'limi o`qituvchilari va talabalari Raqs sehri festivalida faol ishtirok qilishdi
Musiqa ta'limi o`qituvchilari va talabalari 16-sentabr 2019-yilda "Ulli hovli" majmuasida bo`lib o`tgan an'anaviy "Raqs sehri" konferensiyasida faol ishtirok qilishdi. Juml
Kompozitor Muhammad Otajonov bilan uchrashuv
13-sentabr 2019-yilda Musiqa ta'limi o`qituvchi hamda talabalari ishtirokida kompozitor Muhammad Otajonov bilan ijodiy uchrashuv bo`lib o`tdi
Taniqli adabiyotshunos Hamdam Abdullayevga bag'ishlangan yubiley tadbiri bo'lib o'tdi
Urganch davlat universiteti “Madaniyat saroyi”da taniqli adabiyotshunos, filologiya fanlari doktori, professor, Qoraqalpog'iston Respublikasida xizmat ko'rsatgan fan arbobi, O'
"Gurvak-Xorazm qovunchiligi ramzi" nomi ostidagi Qovun saylida universitetimiz talabalari ishtirok etdi
2019 yil 13-avgust kuni qadimiy Xiva shahrida "Gurvak-Xorazm qovunchiligi ramzi" nomi ostida Qovun sayli yuqori ko'tarinki ruhda bo'lib o'tdi. Urganch davlat universiteti&nb

1 октября состоялось мероприятие, посвященное Дню учителя и наставника
1 октября 2019 года в связи с Днем учителя и наставника на факультете искусств состоялось мероприятие. В нем приняли участие команды студентов музыкального образования.
Преподаватели и студенты музыкального образования приняли активное участие в фестивале Магия танца
Преподаватели и студенты музыкального образования приняли активное участие в традиционной конференции «Магия танца», которая состоялась 16 сентября 2019 года в комплексе "Ulli hovli&q
Встреча с композитором Мухаммедом Отажоновым
13 сентября 2019 года состоялась творческая встреча с композитором Мухаммедом Отажоновым с участием преподавателей и студентов музыкального образования
Состоялось юбилейное мероприятие, посвященное известному литературоведу Хамдаму Абдуллаеву
В Ургенчском государственном университете во Дворце культуры было проведено юбилейное мероприятие, посвященное 80-летию известного литературоведа, доктора филологических наук, профессора, заслуженного
Студенты нашего университета участвовали в фестивале под названием «Гурвак - символ Хорезма»
Фестиваль под названием «Гурвак - символ Хорезма» прошел с высоким настроением в древнем городе Хива 13 августа 2019 года. Студенты УрГУ, факультета иностранных языков и литературы, предос