11-oktabr kuni UrDU tuzilmasidagi "Qatagʻon qurbonlari xotirasi" muzeyida “III - Renessans takomillashuvida jadidchilik harakatining o`rni”  mavzusida ma'naviy-ma'rifiy tadbir boʻlib oʻtdi.
Tadbirda Urganch shahar 53008 harbiy qism askarlari ishtirok qildi. Muzey direktori Y. Rahmonova Xorazm jadidchilik harakati yorqin namoyandalarining hayoti, faoliyati va ularning ogʻir qismati haqida
Bugun, 11-oktabr kuni Urganch davlat universitetida Filologiya va san'at fakulteti tashabbusi bilan an'anaviy tarzda o'tkazilib kelinayotgan "Kitobxon talaba" ko'rik-tanlovin
Germaniya Gyote institutining O’zbekistondagi filliali va yangi hamkor universitetlar bilan nemis tilini o'qitishni o'rganish dasturini tadbiq qilish bo’yicha hamkorlik shartnomasi
#Jinoyatga_jazo_muqarrar
⚖️Joriy yilning 10-oktabr kuni  Urganch davlat universiteti Madaniyat saroyida talaba- yoshlar ishtirokida “Jinoyatga jazo muqarrar” mavzusida davra suhbati bo’lib o’tdi.&
Qoraqalpogʻistonlik jurnalist va blogerlardan iborat delegatsiya Urganch davlat universitetida boʻlishdi
Bugun, 10-oktabr kuni Qoraqalpog‘iston Respublikasi Yuqori Kengashi raisi matbuot kotibi Azamat Ajimuratov boshchiligidagi bir guruh qoraqalpogʻistonlik jurnalist va blogerlardan iborat delegats
UrDUda ertalabki badantarbiya mashg’ulotlari olib borildi
Bugun erta tongdan Urganch davlat universitetida oliygoh professor-o’qituvchilari hamda TTJda yashovchi talabalar ishtirokida ertalabki badantarbiya mashg’ulotlari olib borildi. Unda mingd

THE NEXT ISSUE OF THE "KITOBHKON STUDENT" COMPETITION HAS BEEN HELD
Today, on October 11, at Urgench State University  the next issue of the traditional "Kitobhkon Student" competition was organized  at the initiative of the Faculty of Philology an
The Goethe Institute in Uzbekistan has signed a cooperation agreement with new partner universities for the implementation of the German language teaching program Currently, the Goethe Institute in
#Punishment_for_Crime_is_Inevitable
On October 10 of this year, a roundtable discussion on the topic "Punishment for Crime is Inevitable" was held at the Culture Palace of Urgench State University with the participation of stu
A delegation of journalists and bloggers from Karakalpakstan visited Urgench State University
Today, on October 10, a delegation of Karakalpakstan journalists and bloggers led by Azamat Ajimuratov - the press secretary of the Chairman of the Supreme Council of the Republic of Karakalpakstan, v
Morning physical exercises were organized at UrSU
Today morning physical exercises were held at Urgench State University with the participation of professors and teachers of the university and students living in student residence. More than a thousan