“Ayol qismati” nomli oʻzbek milliy filmi namoyish etildi
Bugun, 21-iyun kuni Oʻzbekiston Respublikasi Din ishlari boʻyicha qoʻmita vakili  A.Palvanov, UrDU Birinchi prorektori S.Davletov hamda rektor maslahatchisi R.Sharipovlar universitet Madaniyat sa
Ogohlik - davr talabi
Bugun Urganch davlat universiteti Xorijiy filologiya fakulteti talaba-yoshlari uchun universitet Madaniyat saroyida “Ayol qismati” nomli oʻzbek milliy kinosi taqdimoti boʻlib oʻtdi. Taqdi
Urganch davlat universitetida “Oliy taʼlim muassasasida 2023-2024 oʻquv yilida yangi ochilgan yoʻnalish va mutaxassisliklar hamda qabul kvotalari” mavzusida matbuot anjumani tashkil etildi
Ayni kunlarda respublikamiz boʻylab oliy taʼlim muassasalari bakalavriat taʼlim yoʼnalishlariga kirish uchun abituriyentlarni onlayn roʼyhatga olish ishlari boshlab yuborildi.  Xoʻsh, 2023-2024
“Rahbar va yoshlar” uchrashuvi
2023-yil 20-iyun kuni Urganch davlat universitetida Bioinjeneriya va oziq-ovqat fakultetining 1-3 kurs talabalari ishtirokida “Rahbar va yoshlar” uchrashuvi tashkil etildi.  Unda U
Giyohvandlik – asr vabosi
Urganch davlat universiteti Tabiiy fanlar fakulteti talaba-yoshlari ishtirokida fakultet tyutorlari tomonidan “Giyohvandlik – asr vabosi” mavzusida maʼnaviy-maʼrifiy tadbir oʻtkazild

В Ургенчском государственном университете организована пресс-конференция на тему «Вновь открываемые курсы и специальности и квоты приема в высшее учебное заведение в 2023-2024 учебном году»
В настоящее время начата онлайн-регистрация абитуриентов для поступления на курсы бакалавриата высших учебных заведений по всей нашей стране. Итак, какие изменения ожидаются в Ургенчском государств
Встреча «Лидер и молодежь»
20 июня 2023 года в Ургенчском государственном университете была организована встреча «Лидер и молодежь» с участием студентов 1-3 курсов факультета Биоинженерии и безопасности пищевых
Наркомания – чума века
При участии студентов и молодежи факультета Естественных наук Ургенчского государственного университета преподаватели факультета провели духовно-просветительское мероприятие на тему «Наркомания
Наша национальная армия – это школа мужества, стойкости и отваги молодежи
В целях воспитания студентов Ургенчского государственного университета в духе верности, мужества и воинского патриотизма, 19 июня с.г. в рамках «Месяца молодежи» педагогами университета бы
Ректор встретился с группой талантливых студентов
Сегодня ректор Ургенчского государственного университета Бахром Абдуллаев провел встречу с группой студентов-волонтеров-переводчиков факультета Иностранной филологии УрГУ и талантливой молодежи факуль
Состоялся круглый стол на тему «Профилактика киберрисков, наркомании и преступности среди молодежи»
19 июня текущего года в Ургенчском государственном университете состоялось профилактическое мероприятие на тему «Профилактика киберугроз, наркомании и преступности среди молодежи». В нем п